Detail štátu

 - transparent

za cenu - .

MIESTO ODKIAĽ POCHÁDZAJU BOHOVIA.

Krásne pláže, čajové polia, vysoké hory jazerá, kultúra, história a mnoho ďalšieho. Taký je Taiwan, ostrov, ktorý obmývajú vlny Tichého oceánu a Juhočínskeho mora. Krajina, ktorá ma čo ponúknuť každému turistovi. Najväčším lákadlom pre turistov sú národné parky. Doslova ukážkou vnútrozemského raja je TAROKO, alebo aj, ako ho domáci nazývajú, miesto, odkiaľ pochádzajú bohovia. Naprieč touto kotlinou tečie dravá rieka. Prístupové cesty spájajú východné a západné pobrežie Taiwanu. Sprostredkúva tiež dokonalý zážitok z vodopádov, vysokých štítov hôr alebo mnohých kláštorov, z ktorých sú niektoré vysekané priamo do skál.

Na najjužnejšom cípe ostrova leží národný park KENTING, so subtropickou flórou a faunou. Nekonečné plaže z jemného piesku obmývajú vody Tichého oceána, ideálne miesto na oddych a relax. Súčasťou tejto lokality je aj najväčšie morské akvárium a národné biologické múzeum na Taiwane.

Aby turista zažil krásnu prírodu, nemusí navštíviť len národné parky. Su to miesta ako vysokohorská prírodná rezervácia ALISHAN, odkiaľ pochádza preslavený mok - čaj. Ľudia v tejto krajine sú veľmi milí a pohostinní, 

Geopark YEHLIU sa nachádza na severovýchode krajiny. Vznikol eróziou najmä pre jeho blízku polohu pri mori.

Zátoka LAOMEI patrí k najnavštevovanejším na severnom pobreží ostrova. Jej dominantou je miesto, kde sa v minulosti stretli dva živly - sopečná láva , ktorá si razila svoju cestu, sa zastavila na vlnách oceánu.

Taiwan je krajinou s krásami, ktoré až vyrážajú dych.