Detail štátu

Madagaskar Madagaskar - transparent

Ponúkame 10 ubytovacích kapacít za cenu 1 781 € - 4 998 €.

Každý rok sa ostrov o dva centimetre vzdiali od africkej pevniny. Aj so vzácnymi lemurmi, chameleónmi, aobabmi a obyvatľmi, ktorí si občas zatancujú s kosťami svojich predkov. To je Madagaskar.

Prežiť a niečo zarobiť. To je heslo dňa väčšiny obyvateľov tohto ostrova, ktorý je štvrtý najväčší na svete o rozlohe cca 587 000km2. Hlavným mesto je asi dvojmiliónové mesto Antananarivo, turistov príliš neohúri. 

Ostrov Madagaskar je raj pre Európana. Prírodné scenérie, ktoré ostrov ponúka sú jedinečné. Mohutné baobaby vynikajú v spleti rôznych kríkov a kaktusov. Korene majú až 6m hlboko schované v zemi a dožijú sa tisíc-dvetisíc rokov. Tieto dlhoveké stromy sú naozaj múdre. V období dažďov nasiaknu vodou ako špongia a horúčavy potom prežijú bez problémov. V parkoch ochraňujú tieto stromy ochranári, inak by skončili na výrobu člnov miestnych obyvateľov. Z plodov baobabu sa robí rum.

V dažďových pralesoch Madagaskaru sa nachádza vysoká eugénia súperiaca s eukalyptom a ďalšími dlháňmi. Pohľad do korún až zabolí v krčnej chrbtici. Ich kmene objímajú liany a ďalšie popínavé rastliny. Symbolom pralesa aj cestovného ruchu na ostrove je strelícia madagaskarská s palmovými listami. Poskytuje domov maličkým žabkám a gekonom. Na ďalších kríkoch sú chameleóny. Vysoko v korunách stromov nachádzajú domov lemury. Mnoho z nich je ohrozených. 

Rezervácie a národné parky slúžia na záchranu flóry a fauny na ostrove. Tento raj ako ho nazývali ekológovia osídlili v roku 2000 Malgaši z južného Bornea a postupne začali krajinu devastovať. Najčastejší vývozný artikel z tohoto ostrova sú korytnačky sieťované.

 

Výsledky hľadania

ďalšie ponuky >