Detail štátu

Vietnam Vietnam - transparent

Ponúkame 40 ubytovacích kapacít za cenu 977 € - 3 578 €.

Destinácia:

Krikľavozelené ryžové políčka, milióny motoriek, zašpicatené klobúky skláňajúce sa nad úrodou, bohémska metropola, historické sídlo cisárov v Hue a staré uličky Hoi Anu. Vietnam, ktorý vie, akopremeniť turistický ruch na zlato, z ktorého môže prosperovať.

Vietnam v minulom storočí nebol turistami vyhľadávanou karjinou. Sever proti Juhu, tak by sa dala v skratke opísať vojna, ktorá Vietnam zmenila a z veľkej časti zničila. Proti sebe stáli už vtedy dve veľké mestá komunistický Hanoj na severe a Saigon na juhu, dnes je to Ho Či Minovo mesto. Rivalita týchto miest však aj naďalej trvá. Prvé, čo v Saigone návštevníka upúta, je chaos na ceste. Motorky. Tisíce, ak nie milióny motoriek denne premenia cesty na dravé rieky z plechov a výfukových plynov. Život sa v Ho Či Minovom meste odohráva na ulici. Kruhové objazdy a malé námestia zdobia sochy vietnamských hrdinov a z letákov, bilbordov a stien na všetko dozerá "strýčko Ho", ako zvyknú Vietnamci familiárne nazývať Ho Či Mina. Ženy vo farebných šatách už odkryli svoje hrnce a tie začali neskutočne rozvoniavať. Varia tradičnú polivku pho bó- vývar plný slížov, hovädieho mäsa a pre chuť sa do neho pridáva mäta či iné bylinky. Niektoré uličky obsadili predavačky kvetov s tradičnými špicatými klobúkmi. Predierať sa vietnamským trhom patrí k unikátym zážitkom - ľudia predávajú mäso, zeleninu, exotické ovocie, dračie ovocie alebo pitháju...

Saigon bol kedysi hlavným mestom južného Vietnamu a túto epochu pripomína Prezidentský palác. Je to stvaba z roku 1962 a pripomína podobne stavby z domova. Omnoho zaujímavejšia je nádherná katedrála Notre Dame; Saigon zvykli francúzi nazývať tiež Parížom Orientu. Notre Dame patrí k najkrajším budovám celého mesta. 

Mesto Hoi An leží v strednej časti Vietnamu a je synonymom krásy, pokoja a tradičnej architektúry. Mesto je výstavnou skriňou vietnamskej architektúry. Staré mesto je pod patrónom UNESCO a prúdia sem turisti z celého sveta. Ikonou mesta je Japonský most, z diaľky vyzerá ako by sa dal ukryť do dlaní. Je z dreva, obvešaný lampiónmi a doplnený exotickými ornamentmi. 

Najväčším lákadlom pre turistov je starobylé mesto Hue. Na nesmrteľné stránky histórie vykročilo mesto v roku 1802, keď sa z neho stalo sídelné mesto cisárskej dynastie Nguyen. Dynastia vládla dlhých 143 rokov a dodnes tu stoja nádehrné pamiatky spojené s ich érou.

 Čo treba vedieť: - platný pas + vízum (dostanete po prílete)

Výsledky hľadania

ďalšie ponuky >